Dorota Staszewska

4 października 2021 roku zmarła nasza wieloletnia zaufana współpracowniczka lek. med. Dorota Staszewska. Wspólnie z nami bardzo aktywnie walczyła o Polskę Wolną od GMO i sprzedaż bezpośrednio od rolnika; wspierała działania dla Polski wolnej od 5G, wolności wyboru metod leczenia i terapii. Przez wiele lat uczestniczyła w posiedzeniach różnych komisji sejmowych, rozmowach z politykami, protestach, konferencjach i innych naszych akcjach. Wspaniały, Niezłomny i Odważny Człowiek! Współautorka wielu petycji i listów. DZIĘKUJEMY CI DOROTO. Jesteś w naszych sercach.

Długo będziemy pamiętali wyjątkowe poczucie humoru Doroty, jej miłość do dramatów i piosenek oraz ogólny entuzjazm dla życia. Myślimy, że będzie śledzić nasze działania, mocno dopingując nas do osiągania celów.

Jadwiga Łopata i Julian Rose – dyrektorzy Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC

UWAGA! Poniżej piękny list, który Dorota napisała w związku z tzw. pandemią. Jest to przesłanie dla nas wszystkich.


LIST OD PSYCHIATRY – Lek. med. Doroty Staszewskiej


TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAĆ – uczono mnie od zawsze.

BEZ PANIKI BĘDĄ LEPSZE WYNIKI – przypominała siostra.

Wszelkie moje doświadczenia z duchowych ścieżek podkreślają wagę SPOKOJU.

Tymczasem – jak kraj długi i szeroki – widać działania ignorujące te przestrogi; od przeszło siedmiu miesięcy chlebem powszednim naszej psychiki jest nieprzerwanie strach, lęk, panika…

Zamiast uspokoić społeczeństwo, wzmocnić, dodać ducha, by łatwiej poradziło sobie z tak zwaną „pandemią”- straszy się je nieustannie…

Już choćby podawaniem do publicznej wiadomości najgorszych, najbardziej zatrważających liczb, dalekich od faktów.

Nasze zaufanie upada, gdy słyszymy, jak szantażem finansowym – na prawo i lewo – wymusza się na pacjentach z wszelkimi innymi chorobami, by deklarowali zakażenie koronawirusem… Jak rodzącym odmawia się przyjęcia do szpitali, jeśli odmówią fałszywego podpisu… Jak rodzinom zmarłych z powodu zawału lub nowotworu obiecuje się darmowy pochówek i kilka tysięcy złotych dla lekarza, który takie fałszywe świadectwo wystawi…

Trudno się dziwić, że tylu ludzi ulega przekupieniu, i że wszelkie liczby chorych na Covid-19 należy poddać w wątpliwość.

W moim domu i szkole nauczono mnie, co to jest UCZCIWOŚĆ.

Na studiach medycznych profesorowie i asystenci dzielili się z nami swą wiedzą, byśmy mogli pomóc cierpiącym.

(SALUS AEGROTI SUPREMA LEX! DOBRO CHOREGO NAJWYŻSZYM PRAWEM!)

A tu nagle jesteśmy świadkami całkiem odmiennych działań: zamiast natychmiast zająć się ciężko chorymi z zagrożeniem życia lub kalectwem – opóźnia się pilną pomoc szukając w pierwszej kolejności zakażenia koronawirusem. Tylko ON jest ważny! I dla władz politycznych, i dla władz wielu placówek służby zdrowia.

O ofiarach takiego postępowania – wbrew PRZYRZECZENIU LEKARSKIEMU opartemu na PRZYSIĘDZE HIPPOKRATESA – nie dowiemy się z mediów głównego nurtu. Tam podadzą nam tylko „naciągane”, fałszywe liczby „zmarłych z powodu Covid-19”.

A ja – psychiatra – muszę przez cały dzień wspomagać ofiary tego wzbudzanego i podsycanego lęku, który z ludzi dotąd spokojnych czyni wrogich sobie, podległych atakom histerii i paniki.

DIVIDE ET IMPERA (DZIEL I RZĄDŹ) – wydaje się być ideą naszych przywódców politycznych.

DOBRO ZWYCIĘŻY tylko wtedy, kiedy się zjednoczymy.