Kukiz śpiewa dla Polski Wolnej od GMO

„I Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO, Bezpośrednio od Rolnika” odbył się w Zamościu. Smaczna i zdrowa żywność domowa królowała na zamojskim Rynku Wielkim. (9.10.2016)
Około 20 rolników z lubelskiego i podkarpackiego przyjechało ze swoimi produktami. Konsumenci z radością przyjęli te inicjatywę i chętnie kupowali domowe chleby, dżemy, soki, sery i inne smakołyki.
Równolegle trwały panele edukacyjne o zagrożeniach GMO i potencjale polskiej wsi. Wszyscy uczestnicy solidarnie powiedzieli „NIE dla GMO, CETA i TTIP! TAK dla dobrej żywności bezpośrednio od rolnika”.

Paweł Kukiz wyraził swoje jasne stanowisko przeciw CETA i z wielką pasją, z serca zaśpiewał dla Polski Wolnej od GMO.

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz’15 na czele z posłem Jarosławem Sachajko.
System oparty o monokulturę i agrochemię jest tak wyniszczający, że 40% niegdyś żyznych ziem rolnych na świecie nie nadaje się teraz do uprawy żywności w sposób inny niż ten, który wymaga ciągłego zwiększania ilości nawozów sztucznych i toksycznych pestycydów.
Żywność produkowana w taki sposób jest sztuczną, wynaturzoną wersją prawdziwej żywności.” _ powiedział Sir Julian Rose, Anglik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskie Wsi-ICPPC

„Produkuje się samochody, telewizory i inne przedmioty…ale nie żywność. Żywność się wytwarza. Prawdziwy rolnik jest twórcą. Wytwarza dobrą żywność z sercem i dbałością o środowisko. Żywność ma odżywiać, ma być lekarstwem.” – podkreślała Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla z ICPPC.

WYDARZENIE BARDZO UDANE I POTRZEBNE. WARTO ORGANIZOWAĆ TAKIE FESTIWALE CZĘŚCIEJ I W INNYCH MIEJSCACH POLSKI.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU: https://bezposrednioodrolnika.pl/zamosc-9-pazdziernika/

==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl