Robert Wagner

Robert Wagner –zam. Lubnów 10, 57-220 Ziębice.
rodziłem się w rodzinie rolników w 1953 w Lubnowie i mieszkam tam obecnie. Skończyłem Liceum Ogólnokształcące w Ziębicach. Z ekologią zetknąłem się pod koniec lat 90-tych. Gospodarstwo rolne prowadzę od 1978 roku. Na początku była to hodowla krów mlecznych, potem warzywa a od 2001 roku – produkcja ekologiczna. Uprawiamy ponad 4 hektary warzyw, owoce miękkie to 2 ha, a pozostałe to zboża i zioła. Posiadamy 2 konie rasy konik polski oraz kury na jaja, dużo kotów oraz 2 psy.

Od 2006 roku prowadzimy sprzedaż bezpośrednią raz w tygodniu dowożąc produkty do klientów we Wrocławiu. Prowadzimy również sprzedaż w gospodarstwie i na jarmarkach. W okresie letnim raz w miesiącu organizujemy spotkania w gospodarstwie pt. „Spotkanie w Wagnerówce – dzień otwarty”

Nasze gospodarstwo otrzymało wiele nagród m.in. w 2010 r. „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne na Dolnym Śląsku”, w 2011 r. „Gryfem Dolnośląskim”, a w 2016 roku dawna produkty: topinambur kiszony i pierogi gryczane wyróżniono jako „Najlepsze produkty Dolnego Śląska”.

Od 1981 do 2015 r. byłem Naczelnikiem OSP Lubnów, dwie kadencje Vice-Prezesem Zarządu Województwa OSP w Wałbrzychu. Posiadam Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi „Zasłużony dla Województwa Wałbrzyskiego”.